Chciała urządzić huczne urodziny. Nie spodziewała się, że obecność potwierdzi ponad milion osób

Kultura
Chciała urządzić huczne urodziny. Nie spodziewała się, że obecność potwierdzi ponad milion osób
PAP/EPA/MARIO GUZMAN

Z okazji 15. urodzin Meksykanki Rubi Ibarry Garcii, jej ojciec opublikował na Facebooku wideo, na którym "zaprasza wszystkich" na imprezę córki. Nie spodziewał się, że nagranie stanie się hitem internetu. 26 grudnia na przyjęcie przybyła tylko część z tych, którzy potwierdzili obecność na Facebooku, ale to wciąż oznaczało tysiące gości z całego kraju.

W Meksyku 15. urodziny traktowane są jako wejście w dojrzałość. Noszą one nazwę "quinceanera". Rodzicom Rubi zależało, aby ten szczególny dla ich córki dzień uczczony był z rozmachem. Dlatego urządzili wielkie przyjęcie. W programie były m.in. koncerty trzech lokalnych zespołów, suto zastawione stoły oraz wyścigi koni, których zwycięzca otrzymywał aż 450 dolarów (około 1800 zł).

 

Na zamieszczonym w sieci wideo, Crescencio Ibarra, stojąc obok uśmiechniętej córki Rubi i żony Anaeldy Garcii, zaprasza na przyjęcie urodzinowe.

 

- Cześć, jak się macie? Zapraszamy was 26 grudnia na 15. urodziny naszej córki Rubi Ibarry Garcii - mówi mężczyzna.

 

 

- Każdy jest serdecznie zaproszony - zakończył Ibarra po przedstawieniu listy atrakcji uświetniających imprezę.

 

Nie wiadomo, czemu akurat to nagranie zdobyło taką popularność w sieci. Obecność na wydarzeniu potwierdziło 1,3 mln użytkowników Facebooka.

 

Ojciec jubilatki przyznał w wywiadzie, że zaproszenie skierowane było przede wszystkim do bliskich i sąsiadów rodziny. Nie spodziewał się, że tyle osób zareaguje na filmik. - Chcieliśmy zaprosić ludzi z okolicy, to wszystko - wyjaśnił.

 

 

Widząc jednak popularność imprezy, postarał się, by miejsca i jedzenia nie zabrakło dla nikogo. W małym miasteczku La Joya w centralnym Meksyku rozstawione zostały dziesiątki namiotów. Na miejsce przybyło tez wielu dziennikarzy. Znaleźli się nawet sponsorzy oraz wolontariusze, którzy wsparli rodzinę w organizacji eventu.

 

 

BBC News, polsatnews.pl

pam/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze