- Najpierw kłamie mówiąc o tych sukcesach, których nie było, a na koniec mówi: idźmy razem. Ja mam iść z panią Szydło? Ja nie będę szedł razem z panią Szydło - powiedział Stefan Niesiołowski. - Ona nie jest suwerenna. Ona jest mikrofonem Kaczyńskiego, nie podejmuje decyzji, ona nie rządzi - dodał.


- Mówienie o rządzie, który będzie bronił interesów Polski sugeruje, że był jakiś rząd, który nie bronił interesów Polski – powiedział Niesiołowski w rozmowie z Agnieszką Gozdyrą.


"Związek socjalistycznych republik europejskich"


Zdaniem Jacka Wilka plusem tego rządu jest "pewna korekta polityki zagranicznej". – W szczególności stosunku do związku socjalistycznych republik europejskich z centralą w Brukseli, który ulega pewnej korzystnej zmianie – wyjaśnił.


- Premier Morawiecki już nie bez powodu jest nazywany "Mr. PowerPoint", ponieważ on na razie tylko te swoje założenia przedstawia na pięknych kliszach, a niewiele z tego wynika, ale co gorsza, te założenia są absolutnie błędne. Stawia dobrą diagnozę, że mamy problem z pułapką średniego rozwoju, tylko że zamiast deregulować gospodarkę, to jeszcze więcej regulacji chce wprowadzić – tłumaczył Wilk.

 

W sondzie na stronie głównej portalu polsatnews.pl pytaliśmy: czy PiS zdoła spełnić obietnice bez zrujnowania gospodarki?.

 

69,6 proc. głosujących odpowiedziało "nie". Przeciwnego zdania było 30,4 proc. użytkowników biorących udział w sondzie.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl