USA: 75 proc. wyborców za liderem, który "odzyska kraj z rąk bogatych"

Świat
USA: 75 proc. wyborców za liderem, który "odzyska kraj z rąk bogatych"
PAP/EPA/MARK LYONS

Trzy czwarte zapytanych amerykańskich wyborców, którzy już oddali głos wyborach prezydenckich, chce na czele państwa przywódcy, który "odzyska kraj będący w rękach bogatych i wpływowych" elit - wynika z sondażu Reuters/Ipsos.

Badanie wykazało, że większość wyborców niepokoi się o swoją przyszłość i nie wierzy, że partie polityczne, lub media mogłyby poprawić ich sytuację - podaje agencja Reutera.

 

W badaniu 75 proc. ankietowanych zgodziło się ze stwierdzeniem, że "Ameryka potrzebuje silnego przywódcy, który odzyska kraj będący obecnie w rękach bogatych i wpływowych" elit.

 

"Politycy nie przejmują się losem przeciętnego obywatela"

 

Jednocześnie 72 proc. pytanych uważa, że "amerykańska gospodarka uprzywilejowuje ludzi bogatych i wpływowych". Zdaniem 68 proc. badanych partie i politycy nie przejmują się losem przeciętnego obywatela, a 76 proc. uważa, że "mainstreamowe media są bardziej zainteresowane zarabianiem pieniędzy, niż przekazywaniem prawdziwych informacji".

 

Ponadto ok. 54 proc. wyborców zaznaczyło odpowiedź: "w Stanach Zjednoczonych takim osobom jak ja żyje się coraz trudniej".

 

Sondaż został przeprowadzony on-line we wszystkich 50 stanach. O opinię zapytano ponad 10 tys. Amerykanów, którzy już oddali we wtorek swój głos.

 

PAP, polsatnews.pl

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze