Poseł Kukiz'15  przyznał, że jego strona została odblokowana - ale domaga się przeprosin. Na pytanie Agnieszki Gozdyry, kto miałby go przeprosić, odpowiedział: "ta korporacja, która gdzieś w kazamatach swoich regulaminów postanowiła, że to zdjęcie jest niedopuszczalne".


Jakubiak zablokowanie swojego profilu tłumaczył algorytmem, który na podstawie ilości zgłoszonych protestów powoduje automatyczne zamknięcie zgłaszanej strony. O donosy oskarżył "lewackie środowiska".


"Nie rozumiem tego"


- To ja się pytam, co oni, do licha, tam robią – pytał Rozenek w nawiązaniu do protestów narodowców. - Po co przyszli do kogoś do domu, nie szanują zasad, które w nim panują, obrzucają gospodarza błotem. Ja tego nie rozumiem - dodał.


- Skoro tak się brzydzą pochodzeniem tego człowieka (założyciela Facebooka Marka Zuckerberga – red.), to niech sobie znajdą inne miejsce w sieci, niech założą własną firmę, rozkręcą ją, mają miliardy wejść. Myślę, że świetnie na tym zarobią. Mamy wolność – podkreślił polityk.

 

W sondzie na stronie głównej polsatnews.pl pytaliśmy: "czy prywatny przedsiębiorca może ustalać własne zasady funkcjonowania?".

 

62,2 proc. głosujących odpowiedziało "tak". Przeciwnego zdania było 37,8 proc. użytkowników biorących udział w sondzie.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

polsatnews.pl