Na zdjęciu, które podbiło internet, aktor wkłada kluczyk do zamka czerwonego "malucha" z węgierskimi tablicami rejestracyjnymi.

 

Fotografia została opublikowana w sobotę, w 45. rocznicę podpisania umowy licencyjnej na produkcję tego samochodu.

 

Hanks i jego nowe auto

 

Znany ze swojej pasji do aut aktor podzielił się także fotografią innego zabytkowego samochodu. To również Fiat, ale tym razem model 500. Jak widać amerykański gwiazdor ma spory sentyment do oldtimerów tej włoskiej marki.

 

 

Mały fiat jest jednym z najważniejszych aut w historii polskiej motoryzacji. Podobnie, jak np. jego starszy i większy brat, czyli Fiat 125p, przeszedł drogę od obiektu pożądania kierowców w latach 70., przez okres lekceważenia w latach 90., po czym ponownie stał się obiektem westchnień, tym razem ze strony miłośników klasycznej motoryzacji i kolekcjonerów.

 

Ostatni "maluch", wyprodukowany jesienią 2000 r., trafił do Muzeum Fiata w Turynie, a inny z ostatnich egzemplarzy - do Muzeum Techniki w Warszawie.

 

Z elementem zaskoczenia

 

Tom Hanks jest znany z zaskakiwania swoich fanów. Niespełna miesiąc temu przerwał sesję ślubną nowożeńców z Nowego Jorku i robił sobie z nimi selfie.

 

 

polsatnews.pl