Weekend pod znakiem straszenia. Przygotowania do Haloween także w Europie

Świat
Weekend pod znakiem straszenia. Przygotowania do Haloween także w Europie
Polsat News

Nie tylko w Ameryce, ale również w Europie zapanowała haloweenowa moda. Atmosferę zabawy popsuły ostatnio "przerażające klauny", które także w Niemczech straszyły przypadkowe osoby. Korespondent Polsat News w Berlinie Tomasz Lejman sprawdził czy warto przebierać się za takiego klauna i co jeszcze można na ostatnią chwilę kupić w sklepie z kostiumami.

W nietypowym domu towarowym znaleźć można każdy kostium - historyczny, nieco erotyczny i przerażający. Jest Fredy Krueger,
Wilk z "Czerwonego kapturka" i oczywiście "przerażający klaun".

 

Halloween to zwyczaj, zabawa i maskarada  obchodzona w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.


Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze  itp.


Najbardziej znana zabawa w Halloween to "cukierek albo psikus" (ang. "trick or treat"). Dzieci chodzą z pojemnikami na słodycze po okolicy i odwiedzają mieszkańców. Gdy ktoś nie chce dać cukierka dzieci robią mu psikusa.

 

polsatnews.pl

 

ptw/gr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze