Nowe rozwiązanie mobilne, powstałe przy współpracy Miejskich Zakładów Autobusowych, ma ułatwić podróżowanie po stolicy.

 

Wybierz przystanek

 

Jak podkreśla stołeczny Urząd Miasta, aplikacja oferuje wiele możliwości. Nawigacja jest bardzo prosta a użytkownik sam określa sposób wyszukiwania - może wybierać określone numery linii lub przystanki komunikacji miejskiej. Bezpośrednio na mapie lub liście. 

 

Jeśli pasażer wybierze kolejno opcje: "przystanki" - "najbliższe" - "mapa", wówczas aplikacja automatycznie ustali jego położenie i wyświetli na mapie wszystkie znajdujące się w pobliżu przystanki (kółko z literą A lub T oraz nazwą i numerem przystanku).

 

Po kliknięciu w wybrany przystanek użytkownikowi wyświetli się jego nazwa, kierunek jazdy i lista linii oraz informacja o orientacyjnym czasie przyjazdu pojazdów. A po kolejnym kliknięciu i wybraniu z listy interesującego połączenia uzyska również informacje o aktualnym położeniu danego autobusu lub tramwaju na jego trasie.

 

Na razie faza wstępna

 

Użytkownik może też skorzystać z opcji "lista", wtedy na ekranie urządzenia wyświetlą się nazwy wszystkich najbliższych przystanków (z kierunkiem dojścia i odległością do nich), kierunki w których jadą pojazdy oraz numery linii autobusowych i tramwajowych.

 

Osoby oczekujące na przystanku mogą również szybko sprawdzić połączenia wybranych linii autobusowych lub tramwajowych wybierając "linie" – "wybierz" lub prześledzić przyjazdy i odjazdy w danych zespołach przystankowych poprzez wybór "przystanki" – "wybierz".

Aplikacja jest w fazie wstępnej; rzeczywisty czas przyjazdu pokazywany jest w przypadku autobusów wyposażonych w GPS - większości pojazdów MZA i Tramwajów Warszawskich.

 

Facebook/Urząd Miasta Warszawa