Jednym z poruszanych tematów podczas debaty była kwestia aborcji. Zdaniem Clinton przerywanie ciąży to bardzo trudna i wyjątkowo delikatna sprawa, w którą nie powinno ingerować państwo. Trump opowiedział się z kolei za ograniczeniem dostępu do aborcji.

 

"Chcę wiedzieć, w jak wielu decyzjach dotyczących aborcji on był zaangażowany, co on o tym wie?" - napisała Whoopi Golberg.

 

 

"Boże, spraw, by on nie został prezydentem" - napisała wokalistka Cher.

 

"No i masz. Bardzo inteligentna, doświadczona kobieta właśnie debatuje z gigantycznym, pomarańczowym jajkiem z Twittera. Twój ruch, Ameryko" - napisała autorka serii o Harrym Potterze, J.K. Rowling.

 

 

"Trump to rak naszej demokracji. On musi być odrzucony przez wszystkich patriotów, dla dobra naszej narodowej tożsamości i wartości" - napisał aktor George Takei znany przede wszystkim z ról w filmach i serialach serii Star Trek.

 

 

"Weźcie to pod uwagę, narody świata. Ta kobieta prezydent nie będzie popychadłem" - napisała aktorka Octavia Spencer.

 

 

"Wolna Melania" (żona Trumpa - red.), "Nigdy Trump", "Jestem z nią" - podpisała zdjęcie aktorka Emily VanCamp.

 

"Ktoś mógłby policzyć, ile razy on zaciska szczękę, gdy ona mówi. Szalony" - napisała wokalistka Katy Perry.

 

"Jedyną osobą, która ma więcej szacunku do kobiet niż Donald Trump, jest Bill Cosby" - napisała aktorka Chelsea Handler. Cosby to amerykański komik, któremu grozi do 10 lat więzienia za molestowanie seksualne wielu kobiet.

 

 

Również i Trump ma swoich zwolenników wśród amerykańskich gwiazd, jest ich jednak znacznie mniej. W ostatnich tygodniach oficjalnego poparcia udzielili mu m.in. Mike Tyson, Hulk Hogan, Clint Eastwood czy Jon Voight.

 

Głosowanie, w którym amerykanie wybiorą kolejnego prezydenta, odbędzie się 8 listopada 2016 r.

 

polsatnews.pl