W Rosji Putin cieszy się prawie 80-procentowym poparciem społecznym. Dzięki najnowszemu kalendarzowi, który właśnie trafił do rosyjskich sklepów, zwolennicy 64-letniego prezydenta będą mogli podziwiać jego wizerunek przez cały przyszły rok.

 

Jedno ze zdjęć pokazuje Putina na koniu, inne zaś podczas pilotowania lekkiego samolotu. Inne fotografie obejmują kluczowe dla Rosjan tematy, w tym prezydenta z weteranami II wojny światowej, Putina wspinającego się po kombajnie w trakcie żniw czy zapalającego znicz w cerkwi prawosławnej.

 

Łagodny wizerunek rosyjskiej głowy państwa

 

Popularnością wśród internautów cieszą się fotografie, na których prezydent przytula małego kota czy trzyma na rękach dziecko w narciarskim kombinezonie.

 

Po serii 12 zdjęć, kalendarz kończy się portretem Putina zatytułowany: "Rosja jest krajem samowystarczalnym i miłującym pokój. Nie potrzebujemy terytoriów innych ludzi".

 

Kalendarz jest dostępny za ok. 50 euro.

 

Oficjalne kalendarze Putina cieszą się w Rosji ogromnym zainteresowaniem. Z roku na roku do rosyjskich księgarni trafia też coraz więcej pozycji dotyczących prezydenta. W zeszłym roku np. opublikowano zbiór cytatów Putina. Autorzy utrzymują, że wiele słów rosyjskiego prezydenta okazało się proroczych. Książka została podarowana politykom i urzędnikom jako noworoczny prezent.

 

 

 

 

 

polsatnews.pl