Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące.


44-letniemu mieszkańcowi gminy Chęciny postawiono w czwartek dwa zarzuty - czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego oraz wywierania przemocą lub groźbą wpływu na czynności urzędowe. - Za pierwszy z tych czynów grozi kara do 10, a za drugi do trzech lat pozbawienia wolności - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.


Nadal nieznane są motywy działania mężczyzny.


Nie przyznaje się do winy


- Podejrzany nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Odmówił też składania wyjaśnień - dodał prokurator Prokopowicz.


Mężczyzna z nożem wtargnął we wtorek do gabinetu burmistrza Chęcin. W pomieszczeniu rozlał pojemnik z cieczą. - Burmistrzowi udało się opuścić pomieszczenie, w którym przebywał napastnik. Mężczyzna zabarykadował się w gabinecie. Policjanci po kilkudziesięciu minutach obezwładnili go - powiedział Kamil Tokarski, rzecznik świętokrzyskiej policji.


Jak podkreślił, ani burmistrzowi Robertowi Jaworskiemu, ani pracownikom magistratu nic się nie stało.


Odwieziony do szpitala psychiatrycznego


Mężczyzna, po przebadaniu, został odwieziony do szpitala psychiatrycznego w Morawicy koło Kielc. W czwartek lekarze wyrazili zgodę na przeprowadzenie z podejrzanym czynności procesowych.


Jaworski funkcję burmistrza Chęcin pełni od 2006 roku. 

 

PAP