Dowódcy jednostek 3. Flotylli Okrętów wykonali pompki na pokładzie okrętu hydrograficznego ORP Arctowski.

 

Zgodnie z wymogami akcji ćwiczenia sfilmowali, a film opublikowali w sieci.

 

"Na cześć tych, którzy służą"

 

Kampania polega na tym, że jej uczestnicy po wykonaniu pompek, wskazują kolejnych.  

 

- Dowódcę 3. Flotylli Okrętów komandora Krzysztofa Jaworskiego nominował Dowódca Generalny Rodzaju Sił Zbrojnych gen. Broni Mirosław Różański. Wyzwanie zostało podjęte i wykonane - powiedział Polsat News kpt. Przemysław Płonecki z 3. FO. - W ten sposób dowódcy największego związku taktycznego aktywnie włączyli się w akcję wsparcia weteranów. Na komendę komandora Krzysztofa Jaworskiego wykonali 22 pompki - dodał kpt. Płonecki.

 

Pompki zrobili m.in. dowódca 6 Batalionu Powietrznodesantowego płk Robert Kruz, zastępca dowódcy 15 Brygady Zmechanizowanej płk Piotr Bieniek i 22 wojskowych - wykładowców i kursantów Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

 

"Misja trwa" 

 

Według ekspertów, w Polsce PTSD dotyczy w ok. 7-10 proc. żołnierzy. W armii amerykańskiej odsetek ten wynosi ok. 30 proc. weteranów, bo wynika to z większego zaangażowania armii w działania bojowe.

 
Akcja "22 pushups for 22 KILL challenge" rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych trzy lata temu. Jej pomysłodawcą jest były żołnierz Don Nyguen. Przeczytał raport, według którego w latach 1999-2010 średnio co godzinę samobójstwo popełniał weteran walczący wcześniej w Iraku lub w Afganistanie. Postanowił, że pomoże kolegom i będzie propagował wiedzę o chorobie i o tym, jak ja leczyć i jej przeciwdziałać.

 

Do tej pory wykonano już - według licznika na stronie akcji - ponad 33,47 mln pompek na całym świecie.

 

 

polsatnews.pl