Belgia: atak nożownika na policjantów w Brukseli, być może akt terroru

Świat
Belgia: atak nożownika na policjantów w Brukseli, być może akt terroru
Flickr/Nina A.J./CC BY-ND 2.0
zdjęcie ilustracyjne

Dwóch policjantów zostało rannych w ataku nożownika, do którego doszło w środę wstolicy Belgii. Napastnik został unieszkodliwiony strzałem z broni palnej. Sprawę przejęła prokuratura federalna, gdyż traktowana jest ona jako akt terroru.

- Mamy wszelkie podstawy sądzić, że chodzi o atak terrorystyczny. W tej chwili nie możemy powiedzieć nic więcej, bo zbieramy informacje - powiedział rzecznik prokuratury cytowany przez dziennik "Le Soir".

 

 

Nie podano tożsamości napastnika ani ewentualnego motywu, jakim się kierował. Nikt nie przyznał się do napaści na policjantów.

 

 

 Do ataku doszło na jednej z szerszych ulic dzielnicy Schaerbeek, zamieszkanej w dużej części przez imigrantów. Jeden z policjantów został ranny w brzuch, a drugi w szyję. Ich życiu nic nie zagraża.

 

Według belgijskich mediów, po ataku napastnik uciekł, a zatrzymał go dopiero kolejny patrol policji. Funkcjonariusze użyli broni palnej, mężczyzna został trafiony w nogę i pojmany przez policjantów. W trakcie szamotaniny napastnik jednemu z nich złamał nos.

 

PAP

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze