Katowice: woda w szpitalu dziecięcym - czysta. Od poniedziałku przyjęcia

Polska
Katowice: woda w szpitalu dziecięcym - czysta. Od poniedziałku przyjęcia
Polsat News

Wyniki badań próbek wody, pobranych w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (GCZD), po czyszczeniu skażonej bakteriami szpitalnej sieci, okazały się pozytywne. Od poniedziałku szpital ma wznowić planowe przyjęcia i operacje.

"W wyniku podjętych działań przez Szpital we współpracy z Katowickimi Wodociągami poprawiła się jakość wody w wewnętrznej sieci wodociągowej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Informujemy, że w dniu dzisiejszym, (…) otrzymaliśmy wyniki badań próbek wody, w których nie stwierdzono bakterii z grupy coli" - napisano w sobotnim komunikacie placówki.

 

Przedstawiciele szpitala wskazali, że tego dnia wypłukiwano jeszcze wewnętrzną instalację z chloru. "Po godz. 22 woda będzie zdatna do spożycia. Od poniedziałku (…) Szpital zamierza wznowić planowe przyjęcia oraz planowe zabiegi operacyjne pacjentów" - zapowiedziano.

 

Prace wstrzymano w czwartek

 

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) to największy szpital dziecięcy w woj. śląskim i jeden z największych w Polsce. W czwartek po południu wstrzymano tam planowe przyjęcia pacjentów, odwołano zaplanowane zabiegi i wprowadzono zakaz odwiedzin na oddziałach.

 

Decyzję podjęto po tym, gdy cykliczne badania jakości wody wykazały jej zanieczyszczenie bakteriami.

 

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. Działają tu 24 poradnie specjalistyczne oraz 16 oddziałów szpitalnych, na bazie których działa osiem klinik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze