Weekendowe hity Polsat News: "Prezydenci i Premierzy", "Skandaliści", "Państwo w Państwie"

Polska
Weekendowe hity Polsat News: "Prezydenci i Premierzy", "Skandaliści", "Państwo w Państwie"
Polsat News

W piątkowy wieczór "Prezydenci i Premierzy" - program Doroty Gawryluk, w sobotę powrót "Skandalistów", których poprowadzi Agnieszka Gozdyra, a w niedzielę "Państwo w Państwie", czyli Przemysław Talkowski i historie skrzywdzonych przez urzędników i wymiar sprawiedliwości obywateli. To największe weekendowe hity Polsat News.

"Prezydenci i Premierzy". Piątek godz. 20:00

 

Program porusza najbardziej istotne problemy ze świata polityki, gospodarki, dotyczące m.in. zasad funkcjonowania państwa czy pozycji Polski na arenie międzynarodowej. W każdy piątkowy wieczór w studiu goszczą politycy, którzy zajmują bądź zajmowali najważniejsze funkcje w kraju.

 

W najbliższym odcinku gośćmi Doroty Gawryluk będą byli premierzy: Marek Belka, Waldemar Pawlak i Leszek Miller.

 

"Skandaliści". Sobota godz. 20:00

 

To publicystyczny program, którego bohaterami są ludzie poruszający wyobraźnię tłumów. Są to postaci znane z kontrowersyjnych działań lub słów, reprezentujące różne dziedziny życia: politykę, media, sztukę.

 

Autorka programu, Agnieszka Gozdyra, pyta swoich gości o motywy, jakie nimi kierują i o życiową drogę, która doprowadziła ich do obecnego punktu.

 

Program ma trójdzielną budowę: pierwsza część to rozmowa z gościem, następnie w studiu pojawia się publiczność, która zadaje swoje pytania, a na koniec pojawia się gość specjalny - przyjaciel lub antagonista bohatera.

 

W trakcie programu widzowie oglądają także zdjęcia z prywatnych archiwów gości, a na jaw wychodzi to, co do tej pory było skrywane przed opinią publiczną.

 

"Państwo w Państwie". Niedziela godz. 19:30

 

Każde wydanie to szczegółowo udokumentowany reportaż o naruszeniu prawa przez urzędników wobec przedsiębiorców lub o błędach wymiaru sprawiedliwości. Autorzy programu upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych i walczą z powszechnym wśród urzędników przekonaniem, że przedsiębiorcy to potencjalni przestępcy. "Państwo w Państwie" prowadzi dziennikarz i prawnik Przemysław Talkowski.

 

W najbliższą niedzielę widzowie zobaczą historię Katarzyny Kozodój, całkowicie sparaliżowanej w wyniku błędu medycznego. Urzędnicy przez lata nie potrafili pomóc bliskim kobiety w wyegzekwowaniu zasądzonych jej pieniądzy na rehabilitację.

 

Polsat News

ml/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze