Największą z nielegalnych upraw odnaleźli i zniszczyli policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego. Dorodne krzaki konopi indyjskich o wysokości ponad dwóch metrów rosły na terenie nieużytków, ukryte pomiędzy wysokimi i gęstymi zaroślami w gminie Łęki Szlacheckie. Według szacunków z prawie 240 roślin można było uzyskać ponad 5 kilogramów czystego narkotyku o czarnorynkowej wartości bliskiej 160 tys. zł.


Z kolei policjanci z Poddębic wspólnie z funkcjonariuszami z Łodzi zlikwidowali uprawę konopi indyjskich na terenie gminy Pęczniew. Na zarośniętym polu z dala od zabudowań rosło 66 roślin, z których można było uzyskać 1,5 kilograma suszu o czarnorynkowej wartości około 50 tysięcy złotych.

 

Jeden aresztowany, dwóch poszukiwanych


W Kamieńsku w powiecie radomszczańskim zaczęło się od kontroli osobistej 20-letniego mieszkańca gminy Dobryszyce. Mężczyzna miał przy sobie foliową torebkę z marihuaną. W domu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli kolejne porcje narkotyku. 


20-latek trafił do policyjnej celi, a funkcjonariusze rozpoczęli przeszukiwanie najbliższej okolicy. Szybko odnaleźli miejsce, w którym mężczyzna wysiał i pielęgnował rośliny konopi indyjskich.  Z krzaków można było uzyskać 50 porcji narkotyku.


Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzuty uprawy i posiadania substancji odurzających za co  grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Podobne kary grożą pozostałym właścicielom plantacji. Trwają ich poszukiwania.

 


 

polsatnews.pl