Polski wieczór w Lidze Mistrzów. Dwa razy Milik, raz Lewandowski!

PAP/EPA/Roman Pilipey
Arkadiusz Milik cieszy się z gola

Doskonały wieczór dla Polaków w Lidze Mistrzów. Arkadiusz Milik zdobył dwie bramki dla Napoli w meczu z Dynamem Kijów (2:1), a Robert Lewandowski zaliczył trafienie z rzutu karnego w meczu Bayernu Monachium z rosyjskim FK Rostów (5:0).

Milik zdobył głową bramkę dla Napoli w 36. minucie meczu pierwszej kolejki grupy B piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po jego trafieniu wicemistrz Włoch remisował na wyjeździe z Dynamem Kijów 1:1, bo w 26. minucie prowadzenie Ukraińcom dał Denis Harmasz. To był drugi gol 22-letniego Polaka w Lidze Mistrzów w karierze. Wcześniej wpisał się na listę strzelców w barwach Ajaksu Amsterdam.

Drugą bramkę Milik zdobył w doliczonym do pierwszej połowy czasie gry, ustalając wynik spotkania na 2:1. Polak znów strzelił głową, z najbliższej odległości lobując Ołeksandra Szowkowskiego. Trzeciego gola w LM Milik okraszył jednak żółtą kartką, którą w 65. minucie otrzymał za niesportowe zachowanie. W 82. minucie zastąpił go Manolo Gabbiadini.

Bramkę zdobył także Robert Lewandowski, który w 28. minucie został sfaulowany w polu karnym i który ostatecznie sam wykonał rzut karny. Polak mocnym strzałem nie dał szans Sosłanowi Dżanajewowi i otworzył wynik spotkania, które skończyło się zwycięstwem Bayernu 5:0.

Od pierwszej minuty w starciu PSG z Arsenalem (1:1) zameldował się także Grzegorz Krychowiak, który jednak prochu nie wymyślił i w 79. minucie zastąpił go Javier Pastore. Swoich statystyk nie poprawił też Piotr Zieliński (Napoli), który wszedł na boisko w 62. minucie.

Wyniki wszystkich wtorkowych meczów Ligi Mistrzów:

Dynamo Kijów - SSC Napoli 1:2
Bramki: Garmasz 26 - Milik 36, 45

Bayern Monachium - FK Rostów 5:0
Bramki: Lewandowski 28 (kar.), Mueller 45, Kimmich 53, 60, Bernat 90.

Bramka: Niguez 43

*Mecz Manchester City - Borussia Moenchengladbach został przełożony ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.