Zobacz, jak Polka tańczy w powietrzu

Polska
Zobacz, jak Polka tańczy w powietrzu
Facebook.com/Maja Kuczyńska

Choć Maja Kuczyńska, 16-latka z Wrocławia, w swojej sportowej karierze sięgnęła już po najważniejsze trofea w indoor skydivingu, czyli lataniu w tunelu aerodynamicznym, wciąż zadziwia świat swoimi umiejętnościami. W sieci pochwaliła się właśnie nagraniem, na którym zarejestrowano jej taniec w powietrzu wykonywany z pochodzącym z Rosji mistrzem świata w tej dyscyplinie.

Bywa, że Maja Kuczyńska i Leonid Volkov bezpośrednio ze sobą rywalizują o tytuł najlepszych powietrznych tancerzy świata. Na początku tego roku Polka zajęła nawet drugie miejsce w czasie 3. Wind Games 2016, mistrzostw w lataniu w tunelu aerodynamicznym, plasując się za Volkovem.

 

Ale sportowcom rywalizacja nie przeszkadza we wspólnych treningach. Specjaliści od akrobacji w powietrzu spotkali się w ostatnich dniach sierpnia w Rosji, czego efektem jest ich wspólny taniec i nagranie umieszczone na Facebooku przez 16-letnią Polkę.

 

Warto dodać, że taniec w tej dyscyplinie wykonywany jest przy wietrze wiejącym ponad 200 km/h. W Rosji para tańczyła przy prędkościach w zakresie - 200-250 km/h. 

 

 

 

 

- Znamy się z Leonidem od dawna, jesteśmy przyjaciółmi - powiedziała polsatnews.pl Maja Kuczyńska. Przyznała, że rozmawiała z Volkovem o stworzeniu sportowej pary (od przyszłego roku zostanie wprowadzona rywalizacja par we freestyle'u). - Na razie jest jednak na to za wcześnie. Za daleko od siebie mieszkamy i nie mamy możliwości wspólnego trenowania - wyjaśniła.  

 

Maja na swoim koncie ma już tytuł Mistrzyni Świata Juniorów w akrobacji dowolnej w lataniu tunelowym.

 

A dzięki temu występowi została wicemistrzynią na Wind Games 2016:

 

 

Obecnie przygotowuje się do zawodów Pucharu Świata, które w dniach 11-16 października będą odbywać się w Warszawie.

 

- To w tym roku chyba wszystko, bo dopiero zaczął się rok szkolny - wyjaśnia 16-latka. Jednak już w styczniu planuje wyjazd na zawody do Hiszpanii. 

 

polsatnews.pl

 

jak/grz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze