Poezja Szymborskiej zaśpiewana po angielsku. Najnowszy projekt Kasi Klich

Kultura

Kasia Klich wraz z mężem Jarosławem Yaro Płocicą zamierzają wydać pierwszą na świecie anglojęzyczną płytę z wierszami Wisławy Szymborskiej. Jak powiedziała w Polsat News piosenkarka materiał jest już nagrany, a obecnie zbierane są środki na dokończenie całego projektu. - Uruchomiliśmy akcję crowdfundigową na portalu Wspieram.to - dodała.

Projekt nazywa się Stubbornly Absent. Płyta powstała na podstawie wierszy poetki oraz muzyki skomponowanej przez Płocicę.

 

- Musieliśmy się zmierzyć z bardzo szlachetną materią i zrobić wszystko, by tego nie zepsuć. Udało się - powiedziała Kasia Klich. - To nie ma nic wspólnego z klasyczną poezją śpiewaną, to bardziej nowoczesny, elektroniczny projekt - dodała.

 

Konieczny crowdfunding

 

Klich poinformowała, że udało jej się pozyskać dwóch sponsorów, jednakże okazuje się, że to za mało. Wraz z mężem zdecydowali się uruchomić akcję na portalu crowdfundingowym Wspieram.to. Crowdfunding to forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane.

 

- Póki co uzbieraliśmy 58 proc. potrzebnej kwoty. Do końca akcji zostało 15 dni - powiedziała wokalistka.

 

Klich poinformowała, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na realizację teledysku,  działalność PR-ową i marketingową.

 

Polsat News

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze