Nowoczesny rozkład umieszczono na razie na jednym z przystanków autobusowych funkcjonujących w mieście. Technologia działania nowej tablicy przystankowej jest prosta. Na e-papierze wyświetlane są informacje dotyczące godzin odjazdów autobusów w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że w razie, gdy pojazd będzie miał opóźnienia, czekający na niego pasażerowie będą mieli aktualne informacje o czasie jego odjazdu.

 

Ekonomiczne rozwiązanie

 

Zastosowanie e-papieru wpłynie na zminimalizowanie kosztów zmian i aktualizacji rozkładów jazdy. Do zasilania działającego całą dobę urządzenia wystarczy energia ze źródła odnawialnego, panelu solarnego z akumulatorem - poinformowało PKM. Dodatkowo zmagazynowana energia posłuży także do podświetlenia tekstu w nocy i zapewni 15-sekundową częstotliwość odświeżania danych.

 

Jak zaznacza spółka to rozwiązanie jest nie tylko bardzo ekonomiczne, ale także wpłynie na poprawę standardu obsługi pasażerów.

 

Będą kolejne nowoczesne wyświetlacze

 

"Staramy się ciągle rozwijać informację pasażerską i pragniemy kolejne strategiczne przystanki doposażyć w wyświetlacze informujące o faktycznych godzinach przyjazdu autobusów" - napisano na stronie PKM w Jaworznie. 

 

 

polsatnews.pl