Chaos na lotnisku w Los Angeles. Doniesienia o strzelaninie nie potwierdziły się

Świat
Chaos na lotnisku w Los Angeles. Doniesienia o strzelaninie nie potwierdziły się
Lotnisko w Los Angeles, Zdj. ilustracyjne, Fot. Flickr/Jupiter Firelyte/CC BY 2.0

Nie było żadnych strzałów, "tylko głośne odgłosy", których źródło jest ustalane - poinformowała w niedzielę czasu lokalnego na Twitterze policja w Los Angeles. Wcześniej informowano, że na międzynarodowym lotnisku w tym mieście doszło do strzelaniny

Wcześniej policja informowała, że sprawdza niepotwierdzone doniesienia o strzelaninie i prowadzi tam przeszukania. Z powodu domniemanej strzelaniny zamknięto część lotniska.

 

Siły bezpieczeństwa oświadczyły, że podjęto wszelkie środki ostrożności, by zapewnić bezpieczeństwo publiczne; zaapelowano o zachowanie spokoju.

 

Służby lotniskowe, na które powołuje się Reuters, poinformowały, że na pewien czas zamknięto strefę przylotów i odlotów na centralnym terminalu. Poradzono też pasażerom, aby kontaktowali się z poszczególnymi liniami lotniczymi w celu sprawdzenia statusu swych połączeń lotniczych.

 

Według mediów społecznościowych ludzie opuszczali terminal. Później - jak podaje Associated Press - widać było osoby wracające na lotnisko. Wznowiono także loty.

 

 

 

 

 

 

PAP, Reuters

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze