Węgierski europoseł: świńskie głowy na granicy odstraszą uchodźców

Świat
Węgierski europoseł: świńskie głowy na granicy odstraszą uchodźców
Flickr/Peter O'Connor aka anemoneprojectors

Gyorgy Schopflin z partii Fidesz, członek komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego, uznał wieszanie świńskich łbów na granicznym ogrodzeniu za skuteczny sposób odstraszania muzułmańskich uchodźców. Jego publikacja na Twitterze jest odpowiedzią na wpis dziennikarza i aktywisty na rzecz praw człowieka, Andrew Stroehleina.

Stroehlein, przedstawiciel Human Rights Watch, skrytykował osoby umieszczające wykonane z warzyw maski na stojących na granicy ogrodzeniach.

 

- Węgrzy, uchodźcy uciekają przed wojną i torturami. Wasze maski z warzyw ich nie odstraszą - napisał.

 

 

- Może tak być. Wizerunki ludzi są haram (islamskie określenie wszystkiego, co jest zakazane - red.). Ale zgadzam się, świńskie głowy odstraszą bardziej efektywnie – odpowiedział Schopflin.

 

- Europoseł tryska takim ksenofobicznym brudem. Jesteś wstydem dla Węgier, Europy i ludzkości – skomentował słowa polityka Stroehlein. - Twoje słowa są obrzydliwe. Takich komentarzy spodziewałem się po anonimowym neonazistowskim trollu. Ty jesteś europosłem. Zachowuj się jak na takiego przystało - dodał działacz.

 

Eurodeputowany pod ostrzałem

 

Wpis Schopflina wzbudził wiele kontrowersji. W sieci wypowiedziało się wiele oburzonych osób. 

 

- Obrzydliwy komentarz. Przykro mi, że mój dawny kolega zniżył się do tego poziomu. Na pewno obróci to w żart - napisał politolog Florian Bieber.

 

Węgry w 2015 roku stały się dla wielu uchodźców z Bliskiego Wschodu przystankiem na drodze do Niemiec i innych krajów Zachodu. Aby powstrzymać napływ migrantów Węgry wybudowały ogrodzenia niemal wzdłuż całej swojej południowej granicy.

 

polsatnews.pl, express.co.uk

zdr/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze