10 osób utonęło po przewróceniu się łodzi u wybrzeży Indonezji

Świat
10 osób utonęło po przewróceniu się łodzi u wybrzeży Indonezji
PAP/EPA/TANAYA RARAS

Dziesięć osób utonęło, a pięć zaginęło w niedzielę po przewróceniu się i zatonięciu niewielkiej drewnianej łodzi u wybrzeży indonezyjskie wyspy Bintan, na południe od Singapuru - poinformowały indonezyjskie władze. Dwie osoby udało się uratować.

Wśród ofiar śmiertelnych jest dwoje dzieci.

 

Ekipy ratunkowe, policja morska i jednostki marynarki wojennej wciąż prowadzą poszukiwania rozbitków. W akcję zaangażowanych jest kilkadziesiąt jednostek pływających, w tym łodzie rybackie.

 

Trzymetrowe fale

 

Poszukiwania utrudniają wysokie fale i silne prądy - poinformował rzecznik agencji zarządzania kryzysowego Sutopo Purwo Nugroho.

 

Jak dodał, łodzią, która zatonęła, płynęli miejscowi turyści; zmierzali do wyspy Penyengat, około 6 km od portu Tanjungpinang na wyspie Bintan. Łódź zatonęła niedaleko od celu. Nugroho poinformował, że niektórzy pasażerowie próbowali płynąć, ale zalewały ich trzymetrowe fale.

 

Promy i łodzie to główny środek transportu w Indonezji, liczącej ponad 17 tysięcy wysp i wysepek. Często dochodzi tam do wypadków z powodu przeładowania jednostek lub naruszania na nich norm bezpieczeństwa - łodzie te są wiekowe i nie mają odpowiedniej ilości sprzętu ratunkowego.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze