Czy popierasz legalizację leczniczej marihuany? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"

Polska
Czy popierasz legalizację leczniczej marihuany? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"
Polsat News

Były rzecznik SLD Tomasz Kalita walczy z guzem mózgu. Jedną z niekonwencjonalnych metod leczenia tego nowotworu jest terapia olejem z marihuany. W Polsce olejek nie jest legalny. O tym czy zalegalizować leczniczą marihuanę w "Tak czy Nie" rozmawiali szef Centrum Profilaktyki Społecznej prof. Mariusz Jędrzejko i Kierownik Zakładu Anestezjologii Centrum Onkologii w Warszawie dr Jerzy Jarosz.

- Nie chcę być onkocelebrytą, nie walczę też o legalizację marihuany. Walczę o prawo do wyboru metody leczenia. Korzystam ze wszystkiego, co zalecą lekarze. Ale też będę starał się, jak każdy, walcząc o swoje zdrowie, skorzystać ze wszelkich metod, również tych niekonwencjonalnych - mówił w Polsat News Kalita.

 

Jedną z takich metod jest właśnie terapia olejem z marihuany. - W Czechach jest on dostępny w aptekach, a ja, jako legalista, człowiek, który szanuje prawo, jestem zmuszany do tego, by biegać po Warszawie i szukać dilerów tego oleju. To jest chore. Mam nadzieję, że przyłożę jakąś małą cegiełkę do tej kwestii i zostanie złożony, a potem przegłosowany projekt ustawy w tej sprawie -  powiedział były rzecznik SLD. 

 

W związku z tym w naszej sondzie na stronie głównej polsatnews.pl zapytaliśmy o to, "czy popierasz legalizację leczniczej marihuany?".

"Tak" odpowiedziało 93,1 proc. głosujących, przeciwnego zdania było 6,9 proc.

 

Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze