500 kobiet karmiło piersią na ulicach Filipin

Świat
500 kobiet karmiło piersią na ulicach Filipin
Galeria zdjęć (8)

Od 1 sierpnia trwa Światowy Tydzień Karmienia Piersią. W Polsce nadal nie cichnie gorąca dyskusja związana z przyzwoleniem na karmienie piersią w przestrzeni publicznej. Tymczasem na Filipnach pół tysiąca kobiet karmiło w ten sposób swoje dzieci na ulicach miasta Pasig, na wschód od stolicy kraju - Manili.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez pozarządowy ruch "Breastfeeding Pinays" pod hasłem "Hakab NA! 2016", czyli "Ściśle przylegać". Jak tłumaczą organizatorzy fraza ta ma nawiązywać do więzi jaka wytwarza się pomiędzy karmiąca matką a jej dzieckiem.

 

Światowy Tydzień Karmienia Piersią jest obchodzony od 1990 r. z inicjatywy międzynarodowej organizacji World Alliance Breastfeeding Action (WABA), która dąży do upowszechnienia karmienia piersią na świecie, zwracając przy tym uwagę na korzyści, jakie z tego wynikają - dla dzieci, matek i państwa.

 

Tydzień rozpoczyna się 1 sierpnia. Data ta upamiętnia podpisanie we Florencji w 1990 r. Deklaracji Innocenti, która zobowiązuje sygnatariuszy do ochrony, promowania i wspierania karmienia piersią. Tę inicjatywę WHO i UNICEF podpisało 29 krajów, w tym także Polska.

 

polsatnews.pl

wjk/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze