Przy okazji Światowych Dni Młodzieży wyszło na jaw, że były minister od lat działa w Stowarzyszeniu Wolontariatu św. Eliasza, prowadzonym przez ojców Karmelitów w Krakowie.

 

A, że z wykształcenia jest lekarzem, ukończył Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, postanowił na kilka dni wrócić do praktyki i wraz z innymi wolontariuszami zaangażować się do pracy w służbach medycznych ŚDM.

 

Lider ludowców pełni dyżury w szpitalu im. J. Dietla przy al. Focha, tuż przy krakowskich Błoniach.

 

Pytany przez "Gościa Niedzielnego" o powody najczęstszych interwencji lekarskich w czasie ŚDM, odpowiedział: - Najpopularniejszymi urazami są wszelkiego rodzaju obtarcia i ukąszenia, ale zdarzają się też poważne przypadki, takie jak duszności związane z pierwszym w życiu atakiem astmy.

 

 

 

 

Premier Szydło też chciała być z pielgrzymami

 

- Jestem przekonana, że świat może stać się jeszcze lepszy dzięki młodym ludziom - powiedziała w środę wieczorem premier Beata Szydło obecna przy oknie papieskim na Franciszkańskiej. Szefowa polskiego rządu była w tłumie wiernych.

 

Jak powiedziała dziennikarzom, zawsze przyjeżdżała na Franciszkańską, kiedy jeszcze żył Jan Paweł II. I w czasie pierwszego spotkania w tym miejscu młodych z papieżem Franciszkiem, także "chciała być z pielgrzymami".

 

Swoją wizytę na Franciszkańskiej uwieczniła na zdjęciach, które później zostały opublikowane na Twitterze. Premier chętnie pozowała także do "selfie" z młodymi ludźmi zgromadzonymi pod papieskim oknem.

 

 

 

Zdjęciami, na których uwieczniono spotkania premier Beaty Szydło z uczestnikami ŚDM, podzielił się w internecie także Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w kancelarii premiera.

 

Szefernaker w nagraniach odnotował także przejazd Franciszka przez jasnogórskie błonia.

 

Joachim Brudziński i jego selfie

 

Rekord w ilości wrzuconych na Twittera zdjęć, w tym selfie, które cieszyło się sporą popularnością, pobił wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Polityk PiS na swoich fotografiach uwiecznił m.in. obecność Jarosława Kaczyńskiego w czasie uroczystej mszy św. na Jasnej Górze.

 

 

Ryszard Petru również postawił na selfie. Lider Nowoczesnej zapozował na krakowskim Rynku.

 

Sekretarz stanu w KPRM, Maciej Wąsik, pochwalił się zdjęciem z Wawelu.

Posłanka PiS i galeria osobistości

 

Zaś posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek, na Facebooka wrzuciła obszerną fotorelację z Jasnej Góry. W tym zdjęcia z szefem MSWiA Jarosławem Zielińskim oraz Jarosławem Kaczyńskim.

 

 

Lech Wałęsa pod prąd

 

Spotkaniem z papieżem Franciszkiem, tyle że z 2014 roku, na Twitterze pochwalił się także Lech Wałęsa. Były prezydent z udziału w Światowych Dniach Młodzieży mimo zaproszeń zrezygnował, tłumacząc swą decyzję wcześniej zaplanowanymi spotkaniami.

 

 

 

 

polsatnews.pl