- Po prostu otworzyli worki, w których zwłoki się znajdowały i zrobili serie zdjęć. Materiały zostały zabezpieczone wraz z nośnikami – powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.


Firma zapewnia, że to pierwszy tego typu przypadek. Wszyscy pracownicy i podwykonawcy zostaną jednak dodatkowo przeszkoleni.


- Jest to sytuacja naganna. Zupełnie łamie wszystkie procedury, które u nas funkcjonują. W odniesieniu do naszych pracowników, ale także naszej współpracy z innymi podmiotami – podkreślił Leszek Grabarski ze Spółdzielni Pracy Universum.


Grabarski podkreślił, że "pracownicy, którzy realizowali tą usługę nie są u nas zatrudnieni". - Usługi realizowane są przez podwykonawcę. Umowa została rozwiązana - dodał.


Chciał sprzedać materiały redakcjom


Rzecznik wielkopolskiej policji poinformował także, że mężczyzna, który znalazł zwłoki w Warcie w podpoznańskim Czerwonaku również wykonał serię zdjęć oraz filmów i próbował sprzedać te materiały różnym redakcjom.


- W tym przypadku podjęta została decyzja, żeby te materiały zostały zabezpieczone wraz z nośnikami tak, by nie doszło do nieuprawnionego ich ujawnienia - podkreślił Borowiak.


Trzej mężczyźni mogą usłyszeć zarzut zbezczeszczenia zwłok, za co grozi do dwóch lat więzienia.

 

Polsat News