Policjanci z Sompolna (woj. wielkopolskie) otrzymali w poniedziałek zgłoszenie od pracowników lokalnego gminnego ośrodka pomocy społecznej z informacją o pijanej matce opiekującej się kilkorgiem swoich dzieci.

 

Pijany i poszukiwany przez policję opiekun


Pod wskazanym adresem zastali 37-letniego mężczyznę, który opiekował się dziećmi pod nieobecność matki. Okazało się, że miał w organizmie 1,7 promila alkoholu i jest poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy więzienia.


Mężczyzna powiedział mundurowym, że matka dzieci pojechała do sklepu wraz ze swoim 10-letnim synem.


Policjanci rozpoczęli poszukiwania kobiety. Wkrótce zauważyli skuter. Pomimo sygnałów prowadząca pojazd nie chciała zatrzymać się do kontroli. Gdy funkcjonariuszom udało się ją zatrzymać, okazało się kierująca miała ponad 2 promile alkoholu we krwi. Kobieta pojechała do sklepu po alkohol, którego zabrakło. Na skuterze wiozła jedno z dzieci. W sumie pod jej opieką było sześcioro dzieci w wieku od 2 miesięcy do 10 lat.

 

Dzieci trafiły do rodzin zastępczych


Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu, a wszystkie dzieci przekazane zostały do rodzin zastępczych, gdzie pozostaną do czasu podjęcia decyzji o ich dalszym losie przez sąd.


32-latce postawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia na niebezpieczeństwo osoby, nad którą miała obowiązek sprawować opiekę. Grozi jej nawet 5 lat więzienia.

 

polsatnews.pl