Banderas na swoim koncie w serwisie społecznościowym napisał, że od czterech tygodni uczył się, jak wygląda praca projektanta. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do odegrania roli włoskiego kreatora mody w najnowszym filmie Augusta.


Film ma być biografią Versace. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w grudniu tego roku w Mediolanie - włoskiej stolicy mody. Potem plan filmowy ma przenieść się do miasta, w którym urodził się projektant, Reggio Calabria, a na końcu do Miami Beach, gdzie w 1997 roku projektant został zastrzelony przez seryjnego mordercę - Andrewa Cunanana - podczas spaceru po plaży.


Według magazynu "WWD" scenariusz ekranizacji nie będzie oficjalnie autoryzowany przez markę. Przedstawiciel włoskiej grupy, do której należy dom mody przyznał, że film powinien być odbierany jedynie jako kinowa fikcja.

 


 

Debiutancka kolekcja Banderasa

 

Banderas wielokrotnie przyznawał, że jest wielkim fanem Versace. W ostatnim czasie aktor stworzył własną kolekcję dla skandynawskiej marki Selected, w której postanowił nawiązać do stylistyki włoskiego prekursora mody, dodając złote elementy do zaprojektowanej skórzanej kurtki.


Hiszpański artysta pracował już wcześniej na planie z duńskim reżyserem w 1993 roku w filmie "Dom dusz". Zagrał wówczas u boku takich gwiazd jak Meryl Streep, Winona Ryder oraz Jeremy Irons.

 


WWD, lifeinitaly.com