O'Reilly twierdzi, że zdjęcia są ostatecznym dowodem na "głębokie związki Obamy z islamem". Zdaniem dziennikarza, opublikowane przez niego materiały całkowicie zaprzeczają tezie, że urzędujący prezydent USA jest "głęboko wierzącym chrześcijaninem". 

 

Uważa on, że przypisywanie Obamie wiary rzymsko-katolickiej to "kłamstwo szerzone dla celów politycznych", ale podkreśla, że publikacja zdjęć "nie ma na celu udowodnienia, iż prezydent USA jest muzułmaninem", a jedynie uwypuklić jego "emocjonalne związki z religią ojca i ojczyma".

 

Niewystarczająca determinacja w walce z ISIS?

 

Wedłg O'Reillya, to właśnie przez swoje "głębokie związki z islamem", Obama odpowiada za porażkę w wojnie z samozwańczym Państwem Islamskim. Dziennikarz stwierdził, że ISIS "to grupa, która zabija niewinnych ludzi w celu wprowadzenia radykalnej wersji islamu" i uznał, że walczyć należałoby z nią z o wiele większą determinacją.

 

Jego zdaniem podobnie jest w kwestii Afganistanu. Obama spłycając powagę konfliktu w tej części świata i nazywając ją "problemem politycznym", działa na szkodę Stanów Zjednoczonych.

 

Podobne zdjęcia 8 lat temu

 

Zdjęcia podobne do tych opublikowanych w Fox News, pojawiły się w 2008 roku, kiedy Obama został kontrkandydatem Hillary Clinton w walce o nominację prezydencką partii Demokratycznej. Wówczas również fotografia przedstawiała go w tradycyjnym stroju muzułmańskim oraz białym turbanie.

 

Przyrodni brat Baracka Obamy - Malik - mieszka podobno obecnie w kenijskiej wiosce niedaleko Jeziora Wiktorii.

 

foxnews.com