Bartoli o poważnych kłopotach zdrowotnych poinformowała w programie "Tego poranka" brytyjskiej stacji telewizyjnej ITV. 31-letnia Francuzka ze względu na tajemniczą chorobę schudła już 20 kilogramów i jak zaznaczyła, jest w stanie jeść tylko sałatki organiczne i obrane ogórki.

 

- Boję się o swoje życie. Boję się, że pewnego dnia moje serce się po prostu zatrzyma. Moje życie to koszmar na jawie. Jest coraz gorzej. Nie życzę tego nikomu. Marnieję, a nie wiem dlaczego - zaznaczyła.

 

Wychudzona Bartoli zaznaczyła, że lekarze nie zidentyfikowali choroby. Podczas odbywającego się na przełomie maja i czerwca French Open mówiła, że ma kłopoty z odżywianiem, ale podoba się jej nowa szczupła sylwetka.

 

Jak dodała w wywiadzie udzielonym ITV, na początku myślała, że jej dolegliwości to efekt "jet lagu" (objawy związane z podróżą do innej strefy czasowej) po wyprawach samolotem do Australii, Indii i Nowego Jorku, które odbyła na przełomie stycznia i lutego. Gdy jej stan się pogorszył, to stała się tak wrażliwa, że myła wszystko wodą mineralną i używała rękawiczek, wybierając numer na swoim telefonie komórkowym.

 

PAP