Niskopodłogowe autobusy będą jeździć od 30 czerwca do 9 lipca w godzinach od 8 do 22.

 

Testowa trasa linii A1 przebiega od Uniwersytetu przez ul. Dubois, pl. Bema, ul. Reja, pl. Grunwaldzki, ul. Kliniki, ul. Mickiewicza, park Szczytnicki, ul. 9 Maja, ul. Godebskiego, Sępolno, ul. Monopolową do bramy II Volvo.


Każdy autobus może przewieźć 86 pasażerów. W pojazdach są gniazdka, dzięki którym pasażerowie mogą naładować telefony.

 

Pełne ładowanie akumulatorów w 6 minut


Autobusy wyposażone są w akumulatory litowo-jonowe, które ładują się przy każdym hamowaniu. Pełne ładowanie pojazdu trwa sześć minut i odbywa się na przystankach końcowych. Na naładowanym akumulatorze autobus może przejechać 20 km.


Pasażer, z którym rozmawiał reporter Polsat News zwrócił uwagę, że pojazd jest bardzo przestronny, jedzie cicho i bez szarpnięć. - I przede wszystkim nie czuć spalin - dodał.

 

Konkurs dla pasażerów


Obecnie wrocławskie MPK nie planuje zakupu elektrycznych autobusów. Wiadomo jednak, że w ciągu najbliższych czterech lat przewoźnik ma zamiar wymienić 130 starych autobusów na nowe.


MPK ogłosiło także konkurs dla pasażerów. Wystarczy wysłać maksymalnie pięć zdjęć elektrycznych autobusów na ulicach Wrocławia na adres: konkurs@mpk.wroc.pl. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone drobnymi upominkami.

 

Polsat News