Serwis randkowy dla przeciwników Brexitu. Łączą w pary załamanych rozstrzygnięciem referendum

Kultura
Serwis randkowy dla przeciwników Brexitu. Łączą w pary załamanych rozstrzygnięciem referendum
Pixabay.com/AdinaVoicu

Jaki jest najlepszy sposób, by zapomnieć o Brexicie? Wystarczy się zakochać. Z tego założenia wyszli twórcy serwisu randkowego, którzy postanowili połączyć w pary przeciwników wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Podobno przeciwieństwa się przyciągają, ale pragmatyczni twórcy aplikacji "Remainder" (od angielskiego remain, czyli zostać) wyszli z założenia, że para powinna mówić jednym głosem, jeśli chodzi o kwestie związane z polityką.

 

W związku z tym, że za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej zagłosowało 16,1 mln osób, zaś część z nich to single, warto dać im szansę połączenia się w pary i wspólnego "przeżywania" dramatu, jakim dla nich jest Brexit.

 

- Nasze tablice na Facebooku zalewały żałobne komentarze. Pomyśleliśmy, że najlepszym sposobem poradzenia sobie z tym, jest wyjście na kilka drinków z kimś, kto jest na tej samej łodzi. Przecież wspólny problem, to problem mniejszy o połowę - stwierdzili twórcy aplikacji.

 

Dodali, że na początku "Remainder" potraktowali jak żart. Ale najwyraźniej pomysł singlom się spodobał, bo dziś za pośrednictwem platformy crowdfundingowej inicjatorzy powstania serwisu zbierają pieniądze, by swój pomysł udoskonalić.

 

23 czerwca Brytyjczycy zagłosowali w referendum za opuszczeniem UE. Przeciwko było 48,1 proc. głosujących.

 

The Independent, Fusion.net

jak/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze