- Polska musi wyjść z inicjatywą i przedstawić jasną drogę przemian. Bo trzeba sobie jasno zdać sprawę, że pewna wizja Unii, forsowana od Traktatu Lizbońskiego, przegrała - stwierdził w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński. Pytany, czy Polska chce zostać w Unii, odparł: "Oczywiście, że tak". Zaprzeczył, że PiS chce Polskę wyprowadzić z UE.

 

6 krajów UE będących prekursorami integracji europejskiej wezwało w sobotę Wielką Brytanię do jak najszybszej realizacji decyzji o Brexicie. Jednocześnie 6 szefów MSZ tzw. "starych" krajów unijnych stwierdziło, że celem jest "coraz ściślejsza integracja narodów europejskich”. "Nie ustaniemy w wysiłkach zmierzających do stworzenia silniejszej i bardziej zwartej UE z 27 członkami, która opiera się na wartościach i praworządności" - napisali oświadczeniu.

 

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską, jak należy ją zreformować, by obywatele byli zadowoleni? - m.in. o to Dorota Gawryluk zapyta Jarosława Gowina.


Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Dorota Gawryluk przedstawi je w programie.

 

polsatnews.pl