15-latek kupił auto i ukrywał je w lesie. Dla randki z kobietą poznaną w internecie

Polska
15-latek kupił auto i ukrywał je w lesie. Dla randki z kobietą poznaną w internecie
Pixabay/IgorSchubin

15-latek z Kętrzyna (warmińsko-mazurskie) kupił przy pomocy pełnoletniego kolegi samochód osobowy. Przed rodzicami ukrywał go w lesie. - Auto chciał wykorzystać do tego, by spotkać się z dziewczyną, którą poznał w sieci - powiedział polsatnews.pl sierż. Tomasz Markowski z KWP w Olsztynie. Nieletni został zatrzymany do kontroli, gdy kierował autem w drodze do internetowej znajomej.

Do zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut po godz. 17:00. Funkcjonariusze policji na trasie Gęsiki-Główczyno w gminie Barciany zauważyli samochód marki Daewoo Tico. Osoba siedząca za kierownicą miała się zachowywać nerwowo. - Kiedy kierujący pojazdem zauważył nadjeżdżający oznakowany pojazd służby mundurowej zaczął zjeżdżać z jezdni na pobocze, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy - powiedział oficer prasowy.

 

W drodze na randkę

 

Auto zostało zatrzymane do kontroli. Kierował nim 15-letni chłopak. - Nastolatek tłumaczył policjantom, że właśnie jechał do swojej koleżanki, którą poznał przez internet - powiedział sierż. Markowski. 

 

Zapytany o to, skąd wziął samochód powiedział, że wspólnie ze swoim pełnoletnim kolegą tydzień wcześniej go kupił. Pieniądze na auto były jego, natomiast umowa kupna pojazdu została sporządzona na jego pełnoletniego kolegę.

 

Ukrywany w lesie

 

Chłopak powiedział funkcjonariuszom, że pojazd od momentu zakupu był użytkowany tylko przez niego. W obawie przed rodzicami samochód schowany był w lesie około pół kilometra od miejsca zamieszkania.

 

Po przeprowadzonych czynnościach 15-latek został przekazany rodzicom. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

 

polsatnews.pl

mr/pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze