- Funkcjonariusze CBA dokonali zabezpieczenia dokumentacji kontrolnej z postępowania kontrolnego mającego bezpośrednio związek z postępowaniem prokuratury regionalnej w Warszawie, dotyczącym sprawy PZU - powiedziała.

 

Dodała, że obecność funkcjonariuszy służyła temu, by uzyskać "dokumentację zgodnie z prawem na podstawie postanowienia o żądaniu wydania rzeczy. Agenci bezpośrednio pojechali na miejsce, aby ją zabezpieczyć" - powiedziała.

 

- Zawsze standardowo współpracujemy z organami ścigania - powiedział rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz, pytany o czwartkową wizytę CBA w siedzibie komisji.

 

O tym, że funkcjonariusze Biura weszli w czwartek w południe do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie i zabezpieczają dokumenty poinformował PAP Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

 

CBA w PZU

 

W ubiegłą środę CBA weszło do siedziby PZU przy ul. Jana Pawła II i zabezpieczyło dokumentację dotyczącą jednego z dużych projektów informatycznych. Zabłocka-Konopka informowała wtedy, że CBA, zgodnie z postanowieniami wydanymi przez prokuraturę prowadziło czynności w siedzibie PZU Życie SA w Warszawie od 15 czerwca. Chodzi o zawiadomienie dot. wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach dot. spółki PZU Życie SA i PZU SA w związku z realizacją jednego z projektów informatycznych z lat ubiegłych. Wyrządzona szkoda ma sięgać do 200 mln zł.

 

PAP