W południe podopieczni Adama Nawałki odbyli rowerową wycieczkę po miasteczku i jego okolicach, m.in. ścieżkami wzdłuż oceanu.


"Walczymy o jak najlepsze miejsce w grupie"


- Na pewno podchodzimy do tego rywala z szacunkiem i będziemy walczyć o 3 punkty, bo chcemy wygrać grupę i wszystko zrobimy, żeby tak było – powiedział na konferencji reprezentacji Polski Karol Linetty.


- Musimy patrzeć na siebie, to my jesteśmy najważniejsi, nie patrzymy na rywala – podkreślił Kamil Grosicki. - Trener na pewno dobrze nas zmotywuje do tego meczu, choć wcale nie musi nas motywować, bo to jest wielki turniej. Musimy być w każdym meczu gotowi na 100 proc. Nie mamy jeszcze awansu zaklepanego, walczymy o jak najlepsze miejsce w tej grupie. Zobaczymy we wtorek jak będzie, ale na pewno będziemy robić wszystko, żeby jak najlepszy wynik przywieźć z Marsylii – dodał Grosicki.

 


Ukraińcy bez szans na wyjście z grupy


Trwają już także analityczne przygotowania do wtorkowego spotkania z Ukrainą. Ten zespół nie ma szans awansu do 1/8 finału, tymczasem biało-czerwonym tylko porażka w Marsylii i wyjątkowo niekorzystny splot wydarzeń na innych boiskach mogłyby odebrać możliwość wyjścia z grupy.


Po tygodniu chłodniejszych i nieco deszczowych dni pogoda w La Baule wyraźnie się poprawiła, co wpłynęło m.in. na znacznie większą frekwencję na nadmorskiej promenadzie i plaży. Tradycyjnie w weekend przygotowano atrakcje dla mieszkańców tej okolicy. Tydzień temu był nią np. zlot zabytkowych samochodów. Tym razem, na zamkniętej dla ruchu Avenue Louis Lajarrige, odbywa się targ warzywno-owocowo-rybny.

 

PAP