Ronaldo do Islandczyka: chcesz moją koszulkę? A kim ty jesteś?

Sport
Ronaldo do Islandczyka: chcesz moją koszulkę? A kim ty jesteś?
PAP/EPA/Sergey Dolzhenko

Niemiecki dziennik "Bild" bardzo krytycznie ocenił dotychczasową postawę Cristiano Ronaldo podczas rozgrywanych we Francji piłkarskich mistrzostw Europy. Pomimo słabego wyniku Portugalii w pierwszym meczu, "Bild" skupia się nie na kwestiach czysto futbolowych, a na zachowaniu gwiazdy tej reprezentacji, nazywając Ronaldo "najbardziej zarozumiałym arogantem na świecie".

Jak donosi tabloid, podczas meczu Portugalia-Islandia, kapitan drużyny rywali Aron Gunnarsson trzykrotnie podchodził do Cristiano z prośbą o wymianę koszulek. O ile dwukrotnie miał być po prostu z uśmiechem lekceważony, przy trzeciej próbie Islandczyka, pomocnik Realu Madryt powiedział ponoć: "Chcesz się wymienić na moją koszulkę? A kim Ty jesteś?"

 

W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki Euro 2016 faworyzowana Portugalia zremisowała 1:1 z Islandią, dla której był to pierwszy w historii występ na mistrzostwach Europy.

 

"Z taką grą niczego tutaj nie osiągną"

 

Portugalia, która przez większą część meczu miała zdecydowaną przewagę, objęła prowadzenie w 31. minucie po bramce Naniego. Pięć minut po przerwie wyrównał Birkir Bjarnason.

 

- To niewiarygodne, oni z tego remisu cieszyli się jak z mistrzostwa Europy. Ale z taką grą niczego tutaj nie osiągną - krytykował przeciwników Ronaldo. - Niczego nie pokazali. Bronili się, bronili, bronili i kontratakowali. Mieli szczęście - dodał.

 

Nieporównywalna skala

 

Cristiano Ronaldo jest obecnie najlepiej opłacanym sportowcem na świecie. "Bild" podkreśla również, że gwiazda "Królewskich" na samym Twitterze ma ponad 43 miliony obserwujących, podczas gdy cała Islandia zaledwie 330 tys. mieszkańców.

 

Na koniec artykułu wspomniana została również słynna już wypowiedź Ronaldo: "Zazdroszczą mi, bo jestem bogaty, przystojny i świetnie gram".

 

Następny mecz Portugalczycy rozegrają w sobotę z Austrią, a Islandczycy zmierzą się z Węgrami.

 

polsatnews.pl, sport.es, Bild

po/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze