Nowacka: władze stolicy powinny symbolicznie wesprzeć Paradę Równości

Polska
Nowacka: władze stolicy powinny symbolicznie wesprzeć Paradę Równości
Polsat News

- Prezydent Warszawy odmówiła po raz kolejny patronatu nad Paradą Równości, co w tym roku wydaje się szczególnie smucące i symboliczne, bo jeszcze niedawno Hanna Gronkiewicz-Waltz sama chodziła w marszach KOD razem z nami wykrzykując hasła "wolność, równość, demokracja" - powiedziała w programie "Graffiti" Barbara Nowacka z Inicjatywy Polska.

- Jeśli uważamy, że demonstracja jest dla wszystkich, to również symbolicznie dobrze byłoby wesprzeć paradę, która mówi o równości dla wszystkich - podkreśliła Nowacka.


Zdaniem Nowackiej "symbolem dla parady byłoby mocne wsparcie ze strony wybranych władz miasta, które jest najbardziej z miast polskich przychylne Paradzie Równości".


Członkini komitetu organizacyjnego Parady Równości szacuje ilość jej uczestników na ok. 25 tys. osób. - Nie liczyliśmy w ogóle, ale mam porównanie wizualne i widziałam, że w tym roku było dużo więcej osób. Komitet organizacyjny myśli, że było ok. 25 tys., to taki mój strzał, nie wiem, jakie są statystyki policyjne. W zeszłym roku w Paradzie uczestniczyło 15 tys. osób - powiedziała Nowacka.

 

16. Parada Równości przeszła ulicami Warszawy w miniona sobotę. Manifestanci szli pod hasłem "Równe prawa – wspólna sprawa".

 

Polsat News

prz/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze