"Nieznany Bartosz Kapustka został wybrany do wyjściowej jedenastki na lewym skrzydle w miejsce Kamila Grosickiego. 19-latek nie ma żadnego doświadczenia w silnej lidze europejskiej i ma na koncie jedynie 58 występów w najstarszym polskim klubie Cracovii" - czytamy na Goal.com.

 

Przypominany jest także tweet Gary'ego Linekera. Były reprezentant Anglii jest przekonany, że pomocnik Cracovii jest obdarzony wielkim talentem i w najbliższych latach będzie często pokazywał swoje umiejętności.

 

 

Jednocześnie portal wypomina kiepski występ Robertowi Lewandowskiemu. Polak otrzymał najniższą notę z całej drużyny. Z kolei Arkadiusz Milik, choć zdobył zwycięską bramkę, przez większą część meczu był rażąco nieskuteczny i marnował doskonałe okazje.

 

Irlandia też przeszła do historii

 

Włoski dziennik "La Gazzetta dello Sport" zwraca uwagę, że niedzielna wygrana była pierwszą w historii mistrzostw Europy dla biało-czerwonych - nawet pomimo dawnych sukcesów na mundialach.

 

Do historii przeszli jednak także Irlandczycy z północy. Włosi z sarkazmem zauważają, że to pierwsza w historii Euro drużyna, która w pierwszej połowie spotkania nie oddała ani jednego strzału w kierunku bramki.

 

"La Gazzetta dello Sport" wypomina także Lewandowskiemu kiepski występ. Napastnik Bayernu Monachium nie oddał ani jednego strzału. "Tym razem obyło się bez jego pomocy, w nastepnych meczach będzie niezbędna" - podsumowuje włoski dziennik.

 

Wygrał lepszy

 

Północnoirlandzkie media po porażce tłumaczą, że wygrała drużyna zdecydowanie lepsza. "Belfast Telegraph" przypomniał, że drużyna z Irlandii Północnej nie była w stanie wypracować sobie dobrych sytuacji strzeleckich.

 

Podkreślono także przyjazne stosunki pomiędzy polskimi a irlandzkimi fanami. "Przyjaźń była widoczna, kiedy rywale (polscy kibice - przyp. red.) klaskali po irlandzkim hymnie" - czytamy.

 

polsatnews.pl