Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Grzegorz Nems zaznaczył podczas konferencji, że jest to "wielki dzień" dla polskiej policji, służby celnej oraz ZUS-u. - Uzyskaliśmy osobowość prawną, mamy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i jesteśmy federacją legalnie zarejestrowaną, funkcjonującą już w obiegu prawnym - dodał.

 

"Zaczątek jakiejś nowej centrali"


W opinii przewodniczącego KZZP ZUS Tadeusza Nowakowskiego jest to "zaczątek jakiejś nowej centrali", której zadaniem będzie bronienie służb mundurowych i służby publicznej, bo - jak podkreślał - jest ich "bardzo dużo w Polsce i nikt się nimi nie zajmuje".


Partyka wyjaśnił, że pomysł stworzenia federacji powstał około trzech lat temu w Zarządzie Głównym NSZZ Policjantów. - Chodzi nam o to, aby zgromadzić w naszej federacji wszystkie organizacje, które oczywiście będą chciały z nami współpracować, które zajmują się bezpieczeństwem państwa, które zajmują się służeniem temu państwu, służeniem przede wszystkim naszym obywatelom - dodał.

 

"Aby godnie zarabiać, aby służyć godnie"


Wyraził nadzieję, że dzień, "kiedy federacja została powołana, skrystalizowała się, będzie dniem rozpoczęcia budowania czegoś dużego, czegoś wielkiego". - Organizacji, która będzie zajmowała się prawami pracowniczymi, będzie dbała o interes ludzi pracy, o to aby godnie zarabiać, aby służyć godnie - podkreślił Partyka.


Nowo wybrany przewodniczący zapewnił, że federacji zależy również na tym, aby być partnerem dla rządu, "obojętnie jaki on nie będzie". Zapowiedział, że stawiane będą także stanowcze postulaty i wykorzystywane wszystkie - zgodne z obowiązującymi przepisami prawa - formy protestu.


PAP