Włosi ścigali go od lat. Szef gangu przemytników ludzi schwytany

Świat
Włosi ścigali  go od lat. Szef gangu przemytników ludzi schwytany
PAP/EPA/NATIONAL CRIME AGENCY

Do Włoch przewieziono w nocy z wtorku na środę aresztowanego w Sudanie bossa potężnego gangu przemytników ludzi z Afryki do Europy. Zatrzymanie i ekstradycja 35-letniego Erytrejczyka to rezultat dochodzenia prowadzonego przez prokuraturę w Palermo na Sycylii.

Według śledczych Mered Yehdego Medhane to szef jednej z największych na świecie organizacji przemytników migrantów. Grupa ta działa między krajami środkowej Afryki a Libią, skąd wypływająłodzie. Gang przerzucił do Włoch kilka tysięcy osób, a jego boss czerpał z tego olbrzymie korzyści.

Szajka ma wspólników w Europie, zwłaszcza w Holandii i w krajach Skandynawii, dokąd przemycano dalej migrantów docierających do brzegów Sycylii.

 

Prokuratura w Palermo poszukiwała Erytrejczyka od lat.

 

Włoskie media podały, że szef grupy przestępczej został zatrzymany 24 maja, ale dopiero teraz ujawniono tę informację. W nocy z wtorku na środę samolot z aresztowanym wylądował w Rzymie.

 

Strona włoska podkreśliła, że schwytanie Medhanego było możliwe dzięki bardzo szerokiej współpracy międzynarodowej, m.in. z funkcjonariuszami brytyjskich służb, zajmujących się zwalczaniem nielegalnej imigracji.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze