Posiedzenie rozpocznie się o godz. 11 w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

 

Zaproszenia do udziału w nim zostały skierowane do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, premier Beaty Szydło, ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, szefowej Kancelarii Prezydenta Małgorzaty Sadurskiej, a także przedstawicieli partii politycznych mających swoją reprezentację w parlamencie - czytamy w komunikacie BBN.

 

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda spotkał się w Warszawie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Szczyt NATO, pod przewodnictwem sekretarza generalnego Sojuszu, odbędzie się w dniach 8-9 lipca.

 

Będzie to drugie posiedzenie RBN zwołane przez prezydenta Dudę. Pierwsze dotyczące aktualnych problemów związanych z bezpieczeństwem kraju odbyło się w marcu.

 

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. Prezydent zwołuje posiedzenia, określa ich tematykę, a także przewodniczy posiedzeniom.

 

PAP