Mistrzowie z Vive Tauronu wrócili do Kielc. Zaczyna się wielkie świętowanie

Sport
Mistrzowie z Vive Tauronu wrócili do Kielc. Zaczyna się wielkie świętowanie
PAP/Jacek Bednarczyk

Mnóstwo kibiców witało w poniedziałek późnym popołudniem przed Halą Legionów w Kielcach triumfatorów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych - zawodników Vive Tauron Kielce, którzy wrócili z finałowego turnieju w niemieckiej Kolonii. Samolot z zawodnikami kilka godzin wcześniej wylądował na lotnisku w Pyrzowicach pod Katowicami, a drużyna do Kielc przyjechała autokarem.

Przed Halą Legionów, gdzie zespół rozgrywa na co dzień mecze, mimo padajacego deszczu na swoich ulubieńców czekało mnóstwo fanów, przebranych w żółto-biało-niebieskie koszulki - w barwach kieleckiej drużyny.

 

Mistrzowie radośnie witali się z kibicami i pozowali do zdjęć- nic dziwnego, zawodnicy i trener zespołu Tałant Dujszebajew, wielokrotnie wcześniej podkreślali, że grają dla kibiców, a bez ich wsparcia sukcesy zespołu nie byłyby możliwe. W ręce fanów na chwilę trafił nawet puchar triumfatorów Ligi Mistrzów. Były podziękowania, wspólne śpiewy i szampan.

 

Mistrzowska feta na rynku

 

We wtorek wieczorem szczypiornistów Vive i kibiców czeka wielka feta na Rynku w Kielcach.

 

W niedzielę w finale turnieju Final Four Ligi Mistrzów Vive pokonało po rzutach karnych węgierski MVM Veszprem 39:38.

 

Jest to największy sukces kieleckiego zespołu w 50-letniej historii klubu. To także największy sukces klubowej piłki ręcznej w Polsce.

W tym sezonie podopieczni Dujszebajewa wywalczyli także mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze