Teraz albo nigdy. Polscy siatkarze zaczynają walkę o Rio

Sport
Teraz albo nigdy. Polscy siatkarze zaczynają walkę o Rio
Polsat Sport

Od meczu z Kanadą Polacy rozpoczynają w Tokio walkę o olimpijską przepustkę. Spośród ośmiu zespołów bilety do Rio de Janeiro otrzymają cztery. "Jesteśmy gotowi" - zapewnił trener Stephane Antiga. Zmagania Polaków będzie można oglądać na antenach Polsatu Sport i Polsatu Sport News

Obie drużyny po raz ostatni grały ze sobą jesienią ubiegłego roku w Pucharze Świata. Biało-czerwoni wygrali wówczas 3:1.

 

Polacy, mistrzowie świata, nie biorą nawet pod uwagę scenariusza, że mogłoby ich zabraknąć w sierpniu w turnieju olimpijskim. Mimo wszystko do czekających ich siedmiu spotkań podchodzą ostrożnie.

 

"Mam nadzieję, że nikt z nas nie myśli, że jesteśmy już w Rio de Janeiro. Czeka nas trudny turniej i musimy trzymać rękę na pulsie w każdym meczu" - podkreślił środkowy Karol Kłos.

 

Zawodnik bełchatowskiej Skry przypomniał także, że pierwsze spotkania w takich imprezach często nie należą do łatwych.

 

"Oczywiście Kanada jest zespołem teoretycznie słabszym od nas, ale to pierwszy mecz długiego turnieju, a wiadomo jak z nimi jest. Nie zawsze wszystko wychodzi tak, jakbyśmy chcieli" - zaznaczył.

 

Kanadyjczycy po raz ostatni w igrzyskach wystąpili w 1992 roku, nigdy nie zdobyli medalu. Polacy, mimo że nie mają jeszcze kwalifikacji, są zaliczani do grona faworytów olimpijskich zmagań.

 

Trenują, by zdobyć złoto

 

"Nas za bardzo to nie interesuje, bo musimy najpierw do Rio się dostać. Choć oczywiście trenuję nie po to, by na igrzyska awansować, ale by zdobyć tam medal, najlepiej złoty" - mówi wprost kapitan polskiej drużyny Michał Kubiak.

 

Turniej w Tokio potrwa do 5 czerwca. Biorą w nim udział, oprócz Polski i Kanady, także Iran, Francja, Wenezuela, Australia, Chiny i Japonia. 

 

Mecze Polaków:

 

28 maja Polska - Kanada godz. 8:30

29 maja Polska - Francja godz. 8:30

31 maja Polska - Japonia godz. 12:00

1 czerwca Polska - Chiny godz. 8:30

2 czerwca Polska - Wenezuela godz. 8:30

4 czerwca Polska - Iran godz. 8:30

5 czerwca Polska - Australia godz. 8:30

 

PAP, polsatsport.pl

jak/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze