Policja z Bydgoszczy zatrzymała mężczyznę, który w kantorach sprzedawał podrobione studolarówki. Dopiero, gdy przyszedł na pocztę w dzielnicy Fordon i pokazał pieniądze, wzbudziły one wątpliwości.

 

Akurat szedł dzielnicowy

 

Pracownicy poczty powiadomili dzielnicowego, który akurat wykonywał obchód rewiru. 33-letni mężczyzna, który był obcokrajowcem, został zatrzymany. Zabezpieczono także pięć studolarówek, które usiłował wymienić na złotówki.

 

Po przeszukaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli 16 kolejnych studolarówek.Wszystko wskazuje na to, że banknoty te są fałszywe - poinformował mł. asp. Piotr Duziak z komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

 

Sprzedał 7,5 tysiąca podrobionych dolarów

 

Kryminalni z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Bydgoszczy przeanalizowali poprzednie tego typu zgłoszenia. Szybko ustalono, że zatrzymany mężczyzna wprowadzał do obrotu fałszywe studolarówki w różnych urzędach na terenie Bydgoszczy. W sumie w czterech placówkach sprzedał łącznie 75 banknotów.

 

33-letni mężczyzna usłyszał już w prokuraturze zarzuty wprowadzenia do obiegu podrobionych banknotów. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat więzienia. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

 

polsatnews.pl