Chyba każdy pieszy, tak samo jak kierowca, marzy o tym, aby zawsze na swojej drodze mieć zielone światło. Do tej pory drogowcy starali się utworzyć tak zwane "zielone fale", ale tylko dla zmotoryzowanych. Na łódzkim Karolewie powstały teraz dwa nowe skrzyżowania, na których to piesi mają pierwszeństwo.

 

- W jednej z dzielnic mamy ulice o znikomym ruchu ulicznym. To pozwoliło na wprowadzenie systemu "all green" polegającego na tym, że pierwszeństwo mają piesi - powiedział Polsat News Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Wyjaśnił, że na wszystkich czterech przejściach tego skrzyżowania dla pieszych pali się zielone, a "wtedy, kiedy pojawia się samochód, sczytywany jest przez pętlę indukcyjną, która pozwala na to, żeby po kilku sekundach zapaliło się dla niego zielone światło".

 

Rozwiązanie nie spodobało się zmotoryzowanym uczestnikom ruchu drogowego. Zarząd Dróg i Transportu uspokaja jednak wszystkich kierowców – taka organizacja ruchu na pewno nie będzie obowiązywać na większości łódzkich skrzyżowań.

 

Polsat News