Stowarzyszenie Lambda Warszawa zauważa, że choć przykłady agresji i dyskryminacji osób LGBT można mnożyć, najbardziej zatrważający jest fakt, że ich źródłem są często osoby z otoczenia, czyli rodzina, przyjaciele, sąsiedzi. Często to właśnie oni ograniczają dostęp do ciepłej wody, jedzenia lub - po prostu - wystawiają walizki za drzwi.

 

Rodzice wyrzucili go po coming out’cie

 

- Nie mogłam już znieść tego, jak mnie traktowali. Wyszłam z mieszkania tak jak stałam, nie zabrałam ze sobą niczego - wspomina jedna z mieszkanek hostelu.

 

- Rodzice po moim coming out’cie wyrzucili mnie z domu. Nie miałem gdzie się podziać. Zostałem nagle z niczym - mówi inny mieszkaniec.


Badania pokazują, że co trzecia osoba nieheteroseksualna i co druga osoba transpłciowa doświadczyła jakiejś formy przemocy. Hostel zapewnia mieszkańcom nie tylko dach na głową, ale także podstawowe wyżywienie, wsparcie psychologów, pracownika socjalnego i trenera umiejętności społecznych. Zbiórka pieniędzy na dalsze istnienie hostelu prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej lgbthostel.pl.

 

polsatnews.pl