Pół roku rządu Beaty Szydło. Wicepremier Jarosław Gowin w programie "Gość Wydarzeń"

Polska
Pół roku rządu Beaty Szydło. Wicepremier Jarosław Gowin w programie "Gość Wydarzeń"
Polsat News

- Obywatele będą rozliczać rząd z jego pracy - podkreśliła premier. Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów ministrowie przedstawili swoje sprawozdania z półrocza działalności. Jakie były sukcesy, a jakie wpadki - o tym w programie "Gość Wydarzeń" o 19.15 Dorota Gawryluk porozmawia z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem.

Premier Beata Szydło stwierdziła, że każdy z ministrów ma poczucie, że wiele udało się zrealizować, ale też - przyznała - "to nie jest tak, że nie popełniamy błędów czy nie podejmujemy działań, które wymagają pewnej korekty".
 
Jak mówiła, "słowo minister, znaczy po prostu, ten który jest na służbie". - Ta służba jest naszym obowiązkiem, musimy zawsze pamiętać, dlaczego tutaj jesteśmy, w czyim imieniu sprawujemy swój mandat, czyje interesy reprezentujemy, musimy pamiętać, że to właśnie suweren, polski naród, polscy obywatele są tymi, którzy mają nas rozliczać z naszej pracy - podkreśliła szefowa rządu.


Jakich korekt polityki dokonałby wicepremier, minister nauki -  m.in. o to Dorota Gawryluk zapyta Jarosława Gowina.


Tematem rozmowy będzie także propozycja partii Polska Razem Zjednoczona Prawica, kierowanej przez Gowina. Chce ona złagodzić przepisy dotyczące hazardu m.in. wprowadzając ułatwienia dla firm bukmacherskich i legalizację rozgrywek pokerowych.


Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Dorota Gawryluk przedstawi je w programie.

 

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze