- W treningach indywidualnych przed turniejami, takimi jak Euro, pierwsza sprawa to analiza indywidulanej wydolności, czyli czegoś co mamy wrodzone. Prawdopodobnie trener Nawałka będzie brał również pod uwagę ilość rozegranych przez każdego z piłkarzy spotkań w sezonie. Z uwagi na to będą dobierane treningi - przyznał Szul w rozmowie z Beatą Cholewińską.

 

- Podczas takich turniejów każdy z zawodników jest dokładnie rozpoznany jeśli chodzi o wydolność i cały czas jest monitorowany pod względem obciążeń wyrażanych częstością skurczów serca, parametrami biochemicznymi we krwi i w oparciu o to, trener dobiera obciążenia - dodał.

 

Saganowski: jesteśmy gośćmi we własnych domach

 

Zapytany o krótki czas na odpoczynek po wymagającym sezonie, były reprezentant Polski Marek Saganowski wspomniał słowa byłego selekcjonera kadry Leo Beenhakkera: "Dobry odpoczynek, to dobry trening".

 

- Reset po sezonie przydaje się każdemu i ważny jest zarówno ten fizyczny jak i psychiczny. Miałem kiedyś nawet takie przypadki, że poza pływaniem, przez pierwsze dwa tygodnie zabraniano nam jakiegokolwiek sportu - powiedział.

 

Piłkarz opowiedział też o przedturniejowym zgrupowaniu polskiej reprezentacji, które zaczęło się w hotelu Bryza w Juracie na Półwyspie Helskim właśnie we wtorek.

 

- W pokojach jesteśmy zazwyczaj po dwie osoby i przydzielani z osobą, z którą utrzymujemy największy kontakt. Jak to wygląda? Śniadanie, mały rozruch, potem jakaś kawa, gry, czy internet. Staramy się odbiegać od tego, co nas czeka. Rodzina jest najważniejsza, więc ważny jest też kontakt z nią, telefon do dzieci i tak dalej. Wielu z nas jest przecież, niestety, gościem w swoim domu - przyznał.

 

Mecze Polaków:

 

12 czerwca godz. 18:00 - Polska - Irlandia Północna (Nicea)
16 czerwca godzi. 21:00 - Polska - Niemcy (Paryż)
21 czerwca godz. 18:00 - Polska - Ukraina (Marsylia)

 

polsatnews.pl, Polsat News