W środę w Sejmie przedstawiono wyniki raportu o rządach PO-PSL przygotowanego przez obecny gabinet. "Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)" przedstawiała najpierw premier Beata Szydło, a potem poszczególni ministrowie.

 

– Jestem głęboko przekonany, że były wielkie nieprawidłowości w każdym obszarze zarządzania Platformy Obywatelskiej – skomentował Karczewski. Jego zdaniem "bardzo groteskowo wygląda w tej chwili stanowisko Nowoczesnej, która krytykowała Platformę, a teraz jej broni". - Odwrócili się o 180 stopni w swoich ocenach, broniąc swojego przyszłego koalicjanta – dodał.

 

Pytany o to, dlaczego audyt nie został wydrukowany, odpowiedział: - Wszystkie wypowiedzi poszczególnych ministrów są zapisane w stenogramie i to jest wystarczające. Dodał, że jeśli ktoś chce szczegółowych danych, to może wystąpić do konkretnego ministra.

 

"Gospodarka ma się dobrze"

 

W piątek agencja Moody’s ma podjąć decyzję ws. ratingu Polski. – Są zapowiedzi obniżenia – poinformował marszałek Senatu. - Z informacji jakie mamy wynika, że gospodarka ma się dobrze. Wiemy, że dobre są wskaźniki, a bezrobocie jest niskie. Wszyscy eksperci to mówią – stwierdził Karczewski.

 

- Ja nie mówię, czyja to jest zasługa. Gospodarka to nie jest Platforma, Nowoczesna czy Prawo i Sprawiedliwość. Dzisiejsza ocena ratingowa będzie naszej wspólnej gospodarki – podsumował.

 

Polsat News